مواد خوراکی

خواص حلواشکری

حلوا شکری

از بهترین مواد مغذی که از ارده کنجدی تولید می گردند، میتوان حلوا ارده و حلوا شکری را نام برد.

این ماده های مقوی از خواص املاحی و ویتامین مشترکی برخوردار هستند؛ تنها تفاوت آن ها، شیرین کننده هایی هستند که به آن ها اضافه می گردند.

حلوا ارده با شیرین کننده های طبیعی مثل شیره ها طعم پیدا می کند ، اما حلوا شکری با ترکیب شکر به مواد اولیه ی آن، شیرین می شود؛ به طور کلی خواص املاحی آن ها به علت وجود ارده کنجدی در مواد اولیه ی هرکدام است. بنابراین مصرف این دو ماده مغذی، به تمامی افراد به ویژه کودکان و سالمندان که از کمبود املاح بیشتری برخوردار هستند، توصیه می گردد.

حلوا شکری

درمان و بهبود یبوست

یکی از خواص مفید حلواشکری و حوا ارده، تحریک معده می باشد.

به گونه ای که افراد مبتلا به بیماری یبوست و بواسیر، میتوانند با مصرف این دوماده مغذی موجب درمان و کاهش روند بیماری خود شوند.

درمان بیماری عفونتی

حلوا ارده و حلوا شکری به دلیل اینکه سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده ی امگا هستند، نقش موثری در زمینه ی پیشگیری از بیماری های عفونتی همچون آنفولانزا، سرماخوردگی و… دارند.

جالب است بدانید افرادی که از بی حالی وکسالت ناشی از بیماری های سرماخوردگی و آنفولانزا برخوردار هستند، میتوانند با مصرف این دو ماده مغذی انرژی لازم بدن خود را باز گردانند.

بهبود و کنترل بیماری دیابت

لازم است بدانید وجود ارده کنجدی در ماده های مغذی حلواشکری و حلوا ارده موجب شده است که برای پیشگیری از بیماری دیابت و کنترل آن در بدن نقش موثری را ایفا نمایند؛ زیرا ارده کنجدی سرشار از فیبر است و این نوع ماده معدنی، تاثیر بسزایی در این زمینه ایفا می کند.

حلوا شکری و حلوا ارده حاوی املاح زیادی می باشند که برخی از آن ها میتوانند به عنوان نوعی مکمل در زمینه ی کاهش قند خون نقش مفیدی را ایفا نمایند.

البته لازم به ذکر است افراد مبتلا به بیماری دیابت، لازم است از حلواشکری و حلوا ارده ارگانیک و طبیعی که فاقد شیرین کننده های صنعتی هستند، مصرف نمایند.

حلوا شکری

مکمل رشد و حفاظت مو

امگاهای موجود در حلواارده و حلواشکری، موجب شده است برای حفظ سلامت مو و افزایش رشد آن موثر واقع شوند.

همچنین با مصرف حلوا شکری و حلوا ارده، موها از املاح موجود هریک از این ماده های مقوی تغذیه کرده و ریزش ان ها که ناشی از کمبود مواد معدنی است کاهش می یابد.

بهبود و درمان اختلالات کبدی و کلیوی

کسانی که مبتلا به اختلالات کبدی و کلیوی هستند، میتوانند با مصرف حلوا‌ ارده و حلواشکری موجب بهبود و درمان آن ها شوند.

همچنین در صورتی که به میزان متعادل از این دو ماده مغذی مصرف شود، میتواند برای افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند، مفید واقع شود.

حلواشکری۴۰۰گرمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *